County 4-H Results

Livestock Judging

Novice

1. Randall Rush

2. Savannah Thompson

3. Hannah Rogers

4.   Trace Rogers

5.   Kyeli Stowe

Junior

1. Chase Thompson

2. Richard Rush

3. Bethany Bishop

Senior

1. Lisa Mitchell

Favorite Food Show

Novice

1. Jordan Runyan

Poetry

Novice

1. Jordan Runyan

Junior

1. Daniel Hight

Senior

1. Carmen Runyan

2. Amye White

Home Ec Bowl

1. Jordan Runyan

2. Macey Moon

Junior

1. Sid Truelock

2. Garrett Braley

3. Bethany Bishop

4.   Taylor Atwood

5.   Blake Moon

Senior

1. Carmen Runyan

Public Speaking

Senior

1. Lisa Mitchell

Clothing Revue

Novice

1. Sewing I Totebag Macey Moon

1. Sewing I Skirt  Macey Moon

1. Creative Touches  Jordan Runyan

Meats

Senior

1. Desirae Evans

2. Lisa Mitchell

Shotgun

Senior

1. Wayce Waller

2. Dustin Hight

Junior

1. Patrick Wiegel

Rifle

Novice

1. Randall Rush

Junior

1. Richard Rush

2. Tyann Ray

3. Chris Arias

4.   Patrick Wiegel

Entomology

>Junior

1. Richard Rush

Novice

1. Randal Rush

2. Joseph Schallert

Presentations

Novice

1. Jordan Runyan

Senior

1st Carmen Runyan

Consumer Decision Making

Novice

1. Randall Rush

2. Jordan Runyan

3. Mikyla Galvan

Junior

1. Bethany Bishop

2. Richard Rush

3. Taylor Atwood

4.   Chris Arias

5.   Garret Bradley

Senior

1. Carmen Runyan

Archery

Novice Barebow

1. Dominic Pacheco

2. Jordan Runyan

3. Joshua Hallmark

4.   Macey Moon

Junior Barebow

1. Matthew Pacheo

2. Blake Moon

3. Antonio Rodriguez

4.   Ethan Galvan

5.   Caleb England

6th  Daniel Hight

7th  Sid Truelock

Junior Sights and Release

1. Bethany Bishop

Senior

Barebow

1. Carmen Runyan

Sights

1. Dustin Hight

Home Ec Skill a Thon

Novice

1. Jordan Runyan

2. Peyton Ray

3. Macey Moon

Junior

1. Taylor Atwood

2. Bethany Bishop

3. Chris Arias

4.   Garrett Bradley

5.   Tyann Ray

Senior

1. Carmen Ruyan

Wildlife

Novice

1. Joseph Schallert

2. Macey Moon

3. Hannah Norton

4.   Peyton Ray

Junior

1. Blake Moon

2. Tyann Ray

3. Ethan Galvan

4.   Daniel Hight

Senior

1. Dustin Hight

Horticulture

Novice

1. Randall Rush

2. Mikyla Galvan

3. Jordan Runyan

4.   Hannah Norton

5.   Kyeli Stowe

6th  Peyton Ray

Junior

1. Richard Rush

2. Tyann Ray

3. Taylor Atwood

4.   Blake Moon

5.   Chase Thompson

6th  Garrett Bradley

7th  Daniel Hight

Senior

1. Desirae Evans

2. Carmen Runyan

Horse Judging

Novice

1. Phil Alden

2. Becca Alden

3. Joseph Schallert

Junior

1. Georgia Mitchell

2. Amanda White

3. Bethany Bishop

Senior
1. Jennifer Schallert