Quay County honor rolls

Tucumcari High School

4.0

Senior

Amber Aragon

Roxanne Awais

Anisha Bhakta

Eliano Chavarria

Merissa Cooper

Leah Encinias

Estephan Garcia

Brianna Molinas

Brandy Olivas

Michael Olivas

Mark Preciado

Olana Romero

Madeline Wiegel

Crystal Wilson

 

Junior

Benjamin Aragon

Laura  Evans

Taylor Hayes

Abigaile Jimenez

Shayan Patel

Leslie Reyes

Christopher Sandoval

D’Ontee Sandoval

Maribel Villa

 

Sophomore

Andreas Anaya

Ashlee Bradley

Cellisha Martinez

 

Freshman

Brenna Benton

Shant Bhakta

Geraald Brown

Joshua Burns

Eli Dominguez

Jordan Fang

Emily Griego

Nicole Griggs

Audriana Lalane

Kaycee Lease

Maribel Lopez

Jeri Anne Mares

Trestin Peterson

 

3.5 to 3.99

 

Senior

Daisy Acosta

E’Laura Chavez

Maria Chavez

Caitlin Elebario

Alexandria Gutierrez

Karina Herrera

Elicia Jimenez

Kassandra Lamm

Shanelle Martinez

Matthew Nemrow

Joseph Otero

Gilbert Rivera

Joseph Schallert

Sarai Skinner

Lorente “Jr” Vega

 

Junior

Nathaniel Alexander

Ashley Apodaca

Brandon Aragon

Daniel Ray Blea

Marcus Chavez

Nathaniel Lopez-Martinez,

Rosario Lucero

Gabriel Marquez

Cameron McGill

Sarah Silva

Timothy Skinner

Katrina Smith

Benjamin Supple

 

Sophomore

Cyann Armijo-Seth

Mia Baker

Chelsea Dodd

Damian Dominguez

Jessica Gonzales

Ulises Lopez

Ajia Martinez

Susan Martinez

Raeonna Milton

 

Freshman

Nicholas Andrada

Shiv Bhakta

Ashle Brown

Ronald Carmichael

Kayla Cherry

Jordyn Diaz

Romy Diaz

Mercedes Griego

Gabriella Gutierrez

Cristal Hernandez

Kyle Lopez

Ryanne Lopez

Brianna Lucero

Davon Oldham

Sergio Reyes

Michael Shelton

Avery Shipley

SaBrea Skinner

Destiny Zukevich

 

3.0 to 3.49

Senior

Lindsey Benavidez

Manuel Blea

Anthony”AJ” Chavez

Alyssa Gonzales

Nuria Hernandez

Ray Livingston

Robert Lopez

Cody Massey

Fabiana Montano

Kenneth Morris

Anthony Neal

Genesis Rodriguez

Mary Trujillo

 

Junior

Yolanda Arellano

Gerald Baca

Kevin Blea

Alonso Cordova

Vanessa Garcia

Crystal Hernandez

Gabriel Molinas

Antonio Ochoa

Johnathon Preciado

Jorge Rivera

Raven Rodriguez

Katherine Sena

Gabriel Smith

Javier Villanueva

 

Sophomore

Karely Acosta

Heaven Chavez

Alicia DeLeon

Jesus Gamboa

John Paul Garcia

Jordan Garcia

Melissa Gardea

Alyssa Gonzales

Josue Grajeda

Destiny Griego

Nina Hatfield

Kinley Jaynes

Brandi Kingston

Paul Lucero

Frankie Martinez

Dillon Massey

D’Marco Najera

Chance Romero

Ashley Sepulveda

Makayla Sneed

 

Freshman

Santiago Alires

Kayla Calbert

Matthew Dyke

LaZara Garcia

Marissa Garcia

James Griego

Summer John

Zachary Martinez

Antonio Norton Jr.

Julianna Sanchez

Jose Sandoval

William Sandoval

Hayley Timms

Ryan Warner

 

Tucumcari Middle School

Bronze 3.0-3.4  Gpa

Silver 3.5 – 3.9 Gpa

Gold 4.0 Gpa

 

Sixth Grade

Bronze

Jeremy Bason

Joshua Benavidez

Ryan Birch

Tifani Byrd

Andrew Casteel

Cheyanne Deshazo

Chantal Gardea

Hope Herrera

Justyn Jaramillo

Jasmine Jones

Amber Lucero

Mariah Martinez

Samanthia Martinez-Rierson

Kayleagh Morris

Aubrey Ortiz

Andrew Sandoval

Aislynn Shiplet

Secilee Skinner

Erica Vasquez

Jaqueline Vasquez

 

Silver

Steven Benavidez

Jayden Diaz

Erin Encinias

Nathaniel Estergo

Gabriella Gray

Robert Hartmann

Cameron Hendrix

Brandon Jimenez

Shivani Kapadia

Emily Lopez

A’Leaya Lucero

Alizah Martinez

Francisco Martinez

Dora Nelson

Eli Oliver

Nikki Patel

Alejandra Plascencia-Andrade

Brandon Rivali

Marcus Robinson

Dylan Ross

Mariah Ruvalcaba-Vasquez

Ashley Shipley

Patrick Valverde

Julian Vargas

Brendon Wapaha

 

Gold

Brittany Benton

Macki Bilbrey

Aaliyah Brown

Joseph Martinez

Tianna Peterson

Amber Rivera

Jackson Rogers

Alexander Sliger

 

Seventh grade

Bronze

Isaac Arias

Kianna Chappell

Katherine Curry

Michael Diaz

David (DJ) Duran

Kalani French

Mackenzie Garcia

Nicholas Garcia

Taylor Gilmore

Michelle Giner-Rivera

Jeremiah Gomez

George Gutierrez

Matthew Lopez

Reigo Najera

Isaiah Perez

Jenae Portillo

Gloriana Salas

Jayd Sappington

Abrina Trujillo

Lucrecia Ulibarri

Gerardo Villa Vargas

 

Silver

Malachi Anaya

Bryanna Arias

Dwight Brown

Evelyn Carreon-Reyes

Mariah Castillo

Victoriana (Tori) Chavarria

Joshua Chavez

Gabriel Dominguez

Am-Unique Engel

Kristen Gonzales

Baliee Gries

Chandler Griggs

Natalia Gutierrez

Ashley Hall

Z’Nelle Henderson-Greene

Jazmine Jimenez

Austin Kinkel

Deven Lopez

David Lowry

Nadia-Ranae Lujan

Mackenzie Marshall

Michaela Martinez

Seth Martinez

Cameron Meier

Ebony Montoya

Amaya Munoz

Alexus Nolan

Darius Oldham

Kaitlynn Preciado

Brienna Rich

Magdalena Rodriguez

Julieana Salas

Maddison Schroeder

Abigayle Smith

Landen Stewart

Gracie Whitson

Jillian Wittenmyer

 

Gold

Jaxon Arguello

Jonathan Clark

Rod Dunlap

Kaleb Hayes

Aliyah Herrera

Christopher Jones

Melanie Jones

Isaac Marquez

Mackenzie Rhodes

Lenora Trujillo

 

Eighth grade

 

Bronze

Falyn Benavidez

Jessyka Cooksey

Jonathan A. Gomez

Joshua Goode

Rosario Hernandez

Amber Jones

Antonio Lopez

Destiny Lucero

Jacqueline Martinez

James (JJ) Martinez

Tyler Meier

Selena Moya

Elias Ortiz

Simon Ortiz

Gabriel Perez

Dyllan Pridgen

Timothy Reid

Destiny Salazar

Angel Sandoval

Alyssa Sena

Joseph Stines

Isaiah Valverde

Joshua Walker

Jack Wittenmyer

 

Silver

Tahana Bason

Brittni Brockman

Desiree Brown

Juliana Calbert

William Delgado

Jose Duran Flores

Xavier Garcia

Stephanie Lisabelle

Cristal Madrid

Davey Mardo

Alyssa Martinez

Bailey McKnight

Brionna Nunes

Jasmine Perez

Brittany Pulcini

Ethan Rogers

Ramon Trillo Perez

 

Gold

Angelina Arellano

Christopher Arellano

Cayd Bilbrey

Kyeli Collins

Melina Encinias

Tyler Fanska

Sydney Goldston

Daniel Holguin

Kamelia Lamm

Shania Martinez

Adrianna Sandoval

Sierra Sandoval

 

 

San Jon

 

A Honor roll

 

Fourth grade

Dustin Bryant

Alan Jimenez

Morgan Lee

Jenna Lopez

Kyndall Ragland

Khobie Salvador

Tobe Slater

 

Sixth Grade

Nathaniel Kneitz

Brianna Marquez

 

Sophomore

Rylee Key

 

Junior

Katie Bates

 

Senior

Monique Tayeb

 

A and B Honor roll

 

Fourth Grade

Noe Acosta

Gage Block

Kyra Conway

Julian Everett

Henry Molyneaux

Teagan Watson

 

Fifth grade

Nataya Archuleta

Edgar Cuellar

Robyn Evans

Tatyana Gallegos

Colten Leonard

Gares Lopez

 

Sixth Grade

Julianna Garcia

Karl Jimenez

Jayden Johnson

 

Seventh Grade

Skyler Block

Andrew Erwin

Leilani Gutierrez

 

Eighth grade

Rhianna Garcia

Brevin Stoner

Jacob Thurman

 

Freshman

Marcelina Acosta

Alexis Quintana

 

Sophomore

Jose Ortega

 

Junior

Brittany Bobbitt

 

Senior

Katerina Kandel

Victor Ortega

Carl Webb

Charlotte Young

 

 

Logan

 

First Grade

 

A Honor roll

Addison Bidegain

Haylie Bidegain

Greyson Bollinger

Sadie Bruhn

Abagail Bowen

Marilyn Moreno-Cortez

William DeLuca

Payson Nials

Abby Paris

Kelly Reid

Logan Singleterry

 

Second grade

Keyan Baggett

Brock Burns

Camryn Cantrell

Ross (Cutter) Hastie

Aiden Perry

Halee Robertson

Brookel Smith

Sammi Wilcox

 

Third Grade

Moses Acosta

Justin Bowen

Elizabeth Corley

Skyler DeLuca

Katherine Earle

David (Hunter) Garnett

Grady Johnston

Kelton Jones

Ally Lawrence

Colton Liles

Katelyn Moralez

Landry Reyes

Mark Rose

Connor Singleterry

Juliette Stanton

Robert Strong

 

Fourth grade

Zachery Byrd

Gabriel Coronado

Tanlea Fair

Kassi Foote

Hayden Garnett

Sierra Horne

Tamara McSmith

Rilee Nials

Chelsea Red

Ayden Savala

William Stringfellow

Joanie Vance-Furlow

Jodi Vance-Furlow

 

Fifth grade

Garrett Bollinger

Kambry Burns

Noah Byrd

Karlee Cantrell

Austin Earle

Braydon Horn

Ethan Inge

Mycha Miller

Declan Morris

Madison Osborn

Dante Sanchez

Kindal Smith

Adrienne Stone

Wyatt Wright

 

Sixth grade

Jordan Hines

Jason Knight

Jantzen Paris

Jaide Roberts

Cole Rose

Robert Stringfellow

Karli Webb

 

Seventh grade

Kyle Knight

 

Sophomore

Brooke Rachor

 

Junior

Wyatt Strand

 

A and B honor roll

 

First grade

Gage Johnston

Gunner Johnston

Karson Jones

Michael Olgelsby

Alexander Smith

 

Second grade

Isabella Coronado

Juan Franco

Alyson Moralez

Jesus Moreno-Cortes

Marvin Reese

Grace Solis

 

Third grade

Robert Evans

Michael Gallegos

Kimberly Reid

Kayla Thielbar

 

Fourth grade

Nicholas Black

 

Fifth grade

Douglas Batson

Nicholas Brown

Andrew Collier

Ryan Fair

Gabriel Milakovich

 

Sixth grade

Gage Bruhn

Jaelen Cheyne

Steven Coronado

Ashton Hager

Amanda Kanapilly

Paige Moralez

Ryen Stone

Annmarie Strong

 

Seventh grade

Elizabeth Brown

Hannah Bruhn

Cassidy Cordova

Chase Earle

Kristi Earle

Kyle Hamilton

Chase Hittson

Kaiden Jones

Emily LeBlanc

Harlie Roach

Brook Valentine

 

Eighth grade

Thomas Morris

Trevellion Rinestine

 

Freshman

Jerome Earle

Cassandra Lovato

Bailey Smith

McKenna Stone

 

Sophomore

Mikaela Bruhn

Baylee Hines

Hope Kulback

Jared Lubera

Megan Nelbert

Mickayla Nelbert

Brinton Roach

Ashley Turpin

 

Junior

Destiny Bolin

Kristofer Cordova

Trey Daniels

Wesley Gudgell

Skyler Murray

Larramy Roberts

Ron Schmitt

Shana Sorrels

Heidi Strong

Alix Vigil

Mitchell Wilson

 

Senior

James Egerton

Leah Taylor

Brea Valentine

 

 

 

 

 

Speak Your Mind

*